AKTUALNOŚCI

Jak mądrze się odchudzać?

Obecnie większość z nas stara się odchudzić, by uzyskać idealną, szczupłą sylwetkę. Jednak wypada nam z głowy, że najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej wagi ciała, ponieważ zapewnia to nam odpowiedni rytm serca, wówczas również nie mamy obciążonych stawów, mamy zmniejszone ryzyko żylaków i pajączków na nogach. Należy pamiętać, żeby dostosować swoją wagę do wzrostu i nie stosować wyniszczających diet, które gwarantują czasami straszny efekt jojo. Odchudzajmy się mądrze, jeśli naprawdę tego potrzebujemy oraz zachowajmy zdrowy rozsądek. Poniżej przedstawiamy kilka zasad rozsądnego odchudzania.

1

Najważniejsze jest zdrowe jedzenie. Zacznijmy jeść więcej surowych owoców oraz warzyw, które możemy jeść ile dusza zapragnie, ponieważ nasycają organizm, dostarczają dużo witamin i są niskokaloryczne.

2

Więcej płynów, a głównie wody mineralnej. Sztuczne soki czy napoje gazowane są szkodliwe i często kaloryczne. Jeśli mamy ochotę na sok, to sprawdźmy skład, czy rzeczywiście jest wykony wyłącznie z danych owoców czy warzyw. Pamiętajmy, że mądra dieta ma na celu obniżenie nadciśnienia, zmniejszenie ilości cholesterolu i poprawienie funkcjonowania układu krwionośnego itp. Odchudzając się, chcemy popracować na swoim zdrowiem, a nie niszczyć je złą dietą.

3

Warto również pomyśleć nad doborem odpowiednich suplementów diety, z którym wspólnie osiągniemy swoje cele. Naturalne suplementy diety pozwolą na zrealizowanie planu zdrowego odżywania się po którym będziemy mogli schudnąć. We właściwie skonstruowanej diecie powinno się znaleźć miejsce, na mądrze dobrane suplementy diety oraz na wafelka lub czekoladę (należy tylko zachować odpowiedni umiar).

4

W ciągu dnia należy spożywać pięć posiłków, podczas przerw powinniśmy unikać pojadania niezdrowych. Zaplanujmy odpowiednie godziny posiłków – między posiłkami musimy zachować odstępy(przynajmniej 2 godziny), ewentualnie możemy pozwolić sobie na zdrowy owoc jak jabłko czy brzoskiwnia.

5

Pamiętajmy również, że odchudzanie to długi proces, ponieważ rozsądne odchudzanie zakłada, że w zdrowo nie powinniśmy chudnąć więcej niż pół kilograma tygodniowo.

 

SKLEP

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER!

Zostań z nami w stałym kontakcie, dowiaduj się o nadchodzących promocjach i zniżkach na wybrane produkty.

NASZE PRODUKTY SĄ DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W...

Produkty Nutree możesz dostać w sieciach dobrych aptek na terenie całego kraju oraz w naszym oficjalnym sklepie internetowym www.nutree.pl

Apteka Bliska
Orlen Warsaw Marathon
Apteka Bliska